Stávkujte, rozebírají vám dráhy pod rukama, ponouká ministr vnitra železničáře

Převzato z Aktuálně CZ: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/stavkujte-vyzval-ministr-vnitra-zeleznicare/r~b61e6b72c24811e68c1e0025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-1&redirected=1481785869    

Praha – Ministr vnitra a první místopředseda ČSSD Milan Chovanec nabádá železniční odboráře ke stávce. Na uzavřeném jednání ČSSD řekl, že by měli začít stávkovat, protože se jim podle něj „rozebírají České dráhy pod rukama“.

„My říkáme, že jdeme do války, ale kdo půjde s námi? Kde jsou odbory?“ začal ministr. „Kde jsou odbory v dopravě, které mají dnes stávkovat v době, kdy jim rozebírají České dráhy pod rukama? Když se s nimi o tom bavíte, napíší petici, tiskovou zprávu a odejdou někam na soustředění. Nejlépe do zahraničí,“ rýpl si Chovanec. Ačkoliv bylo jednání sociálních demokratů uzavřené, Hospodářským novinám se podařilo získat nahrávku, na které znějí Chovancova slova.

 „Slova pana ministra mě zaskočila a zvedla ze židle,“ uvedl šéf železničních odborů Jaroslav Pejša. S ministrem vnitra souhlasí v tom, že stav Českých drah není dobrý, chyba je ale podle něj právě u Chovance a dalších lidí z vedení ČSSD.

„ČSSD před volbami v roce 2013 slibovala, jak se postará o dopravu a jak převezme v případě úspěchu resort dopravy. To se bohužel nestalo a způsobilo to veliké zklamání mezi železničáři,“ řekl Pejša

Tak si udělejte obrázek sami…

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Archiv. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.