PKS SŽDC 2014 ze dne 30.10.2013

Dne 30. 10. 2013 se sešly smluvní strany opět v sídle zaměstnavatele.  Došlo k projednání návrhu zaměstnavatele v oblasti dělených směn, jejich přerušení a podmínek výkonu práce pracovníka dozoru. Byl navržen postup uznávání nároku na poskytování kondičních pobytů v případě změny zaměstnavatele (ČD, ČD-C, SŽDC). U obou návrhů došlo ke shodě. Tímto došlo ke konečnému  odsouhlasení ustanovení v oblasti přestávek na jídlo a oddech, přiměřené doby na oddech a jídlo, nepřetržitého odpočinku v týdnu, práce přesčas, dohod o provedení práce, dohod o pracovní činnosti, pracovní pohotovosti, pravidel pro čerpání dovolené, překážek v práci, přípravných prací a oprav služebních předpisů.

Došlo k dohodě o navýšení odměny za pracovní pohotovost, změně a zvýšení příplatku za práci ve výškách a nad volnou hloubkou a za vybrané rizikové práce z hlediska prašnosti, hlučnosti a vibrací (práce s křovinořezy, ručními podbíječkami, motorovými řetězovými pilami, motorovou zatáčečkou). Došlo k uzavření a odsouhlasení celé kapitoly poskytování kondičních pobytů včetně definice profesí, u kterých vznikne v roce 2014 nárok na poskytnutí kondičního pobytu (jedná se o stejné profese jako v roce 2013).

Zaměstnavatel současně informoval o vyhlášení výběrového řízení na poskytovatele kondičních pobytů v roce 2014.

Zaměstnavatel předal odborovým organizacím návrh zásad pro tvorbu a hospodaření s fondem kulturních a sociálních potřeb a seznámil je se zásadními změnami v přístupu pro rok 2014.

Další jednání se uskuteční v pátek 8. 11. 2013.

Lubomír Michalec

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.